Można zaobserwować, że z roku na rok Lego star wars dla dziewczynek i chłopców cieszy się coraz większą popularnością. Jakie są największe korzyści z układania omawianego rodzaju klocków przez dzieci?

Budzenie potrzeby pasji 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że Lego dla ogromnej liczby dzieci w pewnym momencie staje się pasją, z której bardzo trudno jest później zrezygnować. Godny uwagi jest fakt, że pasja może trwać nawet kilkanaście lat. Jeżeli omawiany rodzaj klocków znudzi się dziecku w pewnym wieku, będzie musiało znaleźć sobie inną pasję. 

Nauka analizy problemów oraz zachęcenie do planowania 

W przypadku, gdy pociecha będzie dokładnie poznawała w jaki sposób została stworzona określona konstrukcja z omawianych klocków Lego, nauczy się również analizować różnego rodzaju problemy. Dziecko uzmysłowi sobie także, że to, co jest niewidoczne dla oczu, jest naprawdę warte poznania. Należy mieć świadomość, że zarówno w szkole, jak i w codziennym życiu niezwykle przydatną umiejętnością jest twórcze rozwiązywanie rozmaitych problemów. Lego Star Wars nauczy również dziecko, że istotne znaczenie ma wcześniejsze zaplanowanie swoich działań. Nie można zatem zapomnieć o cykliczności zabawy. 

Nauka cierpliwości

Jest to kolejny atut przemawiający za zaopatrzeniem dziecka w omawiany rodzaj klocków. Część dzieci stosunkowo szybko traci cierpliwość, rodzice są wtedy zmuszeni cały czas szukać im nowej pasji i zajęcia. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że pociechy nie trafiły jeszcze na to, co naprawdę je zainteresowało. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że klocki Lego przeważnie zachwycają dzieci, które nie przepadają za monotonnymi zajęciami. Istnieje zatem ogromna szansa na to, że dziecko, które nie jest w stanie skupić się na żadnym zadaniu, poświęci więcej swojego czasu na układanie poszczególnych konstrukcji czy budowli. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie zestawu, będzie zweryfikowanie dla jakiego wieku dziecka jest on przeznaczony.